Finance

Kde vzít peníze?

Existuje celá řada způsobů, jak přijít k penězům. Ten nejlepší ze všech samozřejmě je, že si potřebné peníze sami vyděláte. V tom případě budou opravdu vaše a nebudete nikomu nic dlužní. To ovšem není tak snadné, a ne vždy je to úplně možné. Například v případě, kdy potřebujete opravdu velkou sumu peněz, tak je dost málo pravděpodobné, že budete mít tolik peněz zrovna k dispozici – že jich budete mít tolik naspořeno, a že tak moc vyděláváte.
Peníze samozřejmě můžete i zdědit anebo vyhrát, ale něco takového se nedá naplánovat, a tak s takovými příjmy ani nemůžete počítat.

mince ve svěráku, kalkulačka

Další možností, která je otevřená všem, je půjčka. Tu může využít každý, alespoň do doby, kdy nebude příliš zatížený dluhy z minulosti anebo bude mít alespoň nějaké příjmy.
Ta nejvýhodnější půjčka, jakou můžete uzavřít, bývá ta s rodinou anebo s přáteli či s jinými blízkými lidmi. Jen málokdo z vašeho blízkého okolí vám pomoc odmítne, pokud bude v jeho silách vám pomoci, a jen málokdo po vás za takovou službu bude žádat úroky. Takže když si potřebujete půjčit peníze a máte se na koho obrátit, tak neváhejte a oslovte lidi ve svém blízkém okolí.
V neposlední řadě si samozřejmě můžete půjčit také v bance anebo v nebankovní společnosti. Obě možnosti vám mají co nabídnout a obě zmíněné možnosti mají svá specifika.

sloupeček drobných mincí

Nebankovní hypotéka hypotekybezregistru.cz je snad o něco málo vstřícnější než hypotéka v bance. Vychází vstříc lidem, kteří mají potíže s bonitou, lidem, kteří mají nějaký záznam v registru anebo třeba i dluhy. Nicméně ani zde nezískáte půjčku okamžitě. Vždy záleží na konkrétní situaci, ve které se nacházíte a na vašich možnostech uzavřený úvěr splácet. A zapomenout nelze ani na povinné ručení nemovitostí, bez kterého se žádný nebankovní úvěr neobejde. Naopak úroková míra a doba splatnosti může být stejná v nebankovní společnosti i v bance.

Back To Top