Domov

Jak uchovat bazén čistý?

Protože se bazén, zejména ten venkovní, nedokáže sám ubránit nečistotám, jichž je všude kolem plno a jež do něj nejednou napadají, i kdyby se člověk v boji proti nim rozkrájel, byla už lidstvem objevena nejedna pomůcka, jíž lze takovou vodu udržovat alespoň v rámci možností v čistotě.
Lidstvo už tak zná například vysavače bazénového dna, zná i nejeden typ filtrace i všemožné plachty, pod nimiž by bylo možno útroby takového bazénu skrýt.
ozdobené plavky
Jenže to pořád není všechno. Protože i kdyby člověk bazén přikrýval vždy, kdy ho zrovna nepoužívá, i kdyby filtroval a vysával ostošest, vždy se nějaká ta nečistota najde. Ať už jde o tu, jež tam vnikne i během pouhého okamžiku, kdy bazén není chráněn, nebo třeba o tu, již tam koupající se lidé nanosí přímo na svém těle, respektive plavkách a předmětech, jež si berou do vody s nejrůznějšími úmysly.
Voda se prostě kazí. Je to nevyhnutelné.
Tedy je to nevyhnutelné, pokud člověk nepoužije kromě všech výše zmíněných udělátek i vhodnou bazénovou chemii.
Aby voda zůstala čistá, musí být ‚mrtvá‘. Tedy musí být prostředím zcela nevhodným pro život kdejakých mikroorganismů, které by si jinak usmyslely se v ní zabydlet a rozmnožit.
Ideálním prostředkem, ničícím takové nevítané vetřelce, je chlór. Právě tato jeho schopnost je často využívána i ve vodovodním potrubí při distribuci pitné vody, ovšem stejně dobré služby poskytuje i v bazénech.
Ovšem takový chlór nemusí být nepříjemný nezbytně jen mikroorganismům. Může být sice ne smrtící, ale rozhodně i dost nepříjemný i člověku. Vysušuje pokožku, dráždí oči.
A tak v tu chvíli musí majitel bazénu vlastně řešit dilema, zda
a) nechat vodu neudržovanou a smířit se s tím, že bude možná i přímo nechutně kalná,
b) dodat do ní přípravky s chlórem a pak mžourat podrážděnýma očima a snášet podrážděnou kůži,
c) nebo použít něco z .
chůze v bazénu
Je zřejmé, že v tu chvíli je nejlepší volbou to poslední, tedy bazénová chemie, jež je stejně účinná, ovšem namísto chlóru obsahuje aktivní kyslík. Tyto látky mají vysoký oxidační potenciál a tak zajišťují bezpečnou dezinfekci vody, aby byla tato kdykoliv vhodná ke koupání.
A tyto látky nejen že neškodí bazénu a vám, ale prokazují dobrou službu i vaší peněžence. Protože je lze hravě a levně pořídit i přes internet, aniž by se pro ně musel člověk vláčet někam do kamenného obchodu. Takže proč se nerozhodnout právě pro ně, že?

Back To Top