Domov

Je lepší mobilheim nebo klasický dům?

Klasické zděné stavby jsou velmi drahé. Jedná se sice o kvalitní a pevné stavby, které vydrží i několik desítek let. Není přitom výjimkou, pokud jeden dům slouží k obývání i několika generacím. Zkrátka, jedná se o nestárnoucí klasiku, která uspokojí všechny vaše potřeby.

Nicméně tyto stavby mají i celou řadu nevýhod. Asi jednou z největších nevýhod je velmi vysoká pořizovací cena. Cena neklesá, ani pokud si chcete koupit dům určený k rekonstrukci. Zkrátka pokud se do toho chcete pustit, musíte mít v kapse několik milionů Korun.

dům na samotě

Další obrovskou nevýhodou je doba výstavby. Jelikož se ve většině případů jedná o velké stavby, není divu, že postavit je může trvat i několik let. Nehledě na to, že vyběhat si všechny potřebné povolení k tomu, aby vám byla stavba odklepnuta, je časově opravdu velmi náročné.

Oproti tomu tu stojí novodobé mobilní doby. Taktéž se jim říká mobilheimy. Jedná se o montované dřevostavby, které stírají všechny nevýhody klasického domu. Mobilní dům celoroční https://www.lavarohouse.cz/ umožňuje bydlení po celý rok. Domy jsou postaveny z vysoce kvalitních materiálů a není problém je obývat i v hlubokých mrazech.

dům v lese

Naopak od těch klasických zděných staveb jsou podstatně levnější. Jejich cena je méně než poloviční. Jsou tak podstatně dostupnější. Tento typ montovaného domu si můžete koupit již za několik stovek tisíc Korun. Dražší a větší stavby pak obvykle nestojí více, než dva miliony Korun.

Výhodou je i fakt, že domy jsou smontovány velmi rychle. Nestrávíte roky čekáním. Stačí vám několik málo měsíců. Pokud stihnete na dům našetřit, může vaše vysněná stavba stát již do několika málo dní. Zkrátka nemusíte ztrácet čas žádným zbytečným vyřizováním různých povolení – nehledě na to, že mobilní domy nemusí stát na stavebním pozemku. Bohatě postačí klasická orná půda.

Back To Top