Krása

Přírodní prášek na bělení zubů s aktivním uhlím

Klasické prostředky na bělení zubů obsahují peroxid a další chemikálie, které sice zuby vybělí, ale poškozují zubní sklovinu. Aktivní uhlí tuto nevýhodu nemá, ačkoli vykazuje stejný účinek.
 
Díky tomu, že je aktivní uhlí velmi porézní, absorbuje do sebe nečistoty. Hlavně skvrny a toxiny, které na zubech máme. Ačkoli je aktivní uhlí černé, ze zubů se snadno odstraní.
 vybělené zuby
Co potřebujete, abyste si vyrobili tuto bělící pastu doma?
·         1 kartáček na zuby (volte takový, u kterého vám nevadí, že se černotou z uhlí obarví))
·         1 tabletka aktivního uhlí
·         pohárek
·         voda
 
Nejprve rozmělněte tabletku aktivního uhlí na co nejjemnější prášek to půjde. Důkladně navlhčete zubní kartáček a následně s ním naberte rozemletou tabletku uhlí a začněte si čistit zuby, dělejte kartáčkem krouživé pohyby.
 kartáček ilustrace
Neděste se toho, že vám ulpí silná vrstva prášku v místě prvního dotyku kartáčku se zubem. Produkce slin se totiž zvýší a prášek vám půjde snáze rozetřít po všech zubech. Jeho roztírání je však zprvu docela obtížné. Velmi jemně nadrcený prášek bude mít též tendence se sypat okolo. Proto se raději čistěte zuby nad umyvadlem, ze kterého pro jistotu odendejte všechny dekorace a běžně umístěné potřeby. Velmi vám to potom ulehčí mytí umyvadla.
 
Pokud je pro vás chuť samotného aktivního uhlí odporná, použijte malé množství zubní pasty spolu s rozemletým práškem, usnadníte tím rozprostření prášku po zubech a zmírní se tím chuť prášku. Jemně si čistěte zuby zhruba okolo 3 – 5 minut. Dbejte též na povrch jazyka, ten bude nutno vykartáčkovat a důkladně omýt vodou, protože bude od aktivního uhlí celý černý.
 černá zubní pasta
V případě, že s bělením pomocí aktivního uhlí teprve začínáte, je doporučeno čistit si takto zuby jednou denně tři dny v řadě. Pokud chcete bělejší zuby, zvyšte počet dnů ze tří na pět. Měsíc potom si zuby takto nebělte. Účinek by měl být okamžitý.  
 
Pokud nechcete bělící prášek vyrábět takto doma, můžete si zakoupit hotový výrobek na stejné bázi.

Back To Top