Krása

Zimní péče o pokožku

Zima je specifické období, co se týče péče o pleť. Nejen kůže obličeje ale celá naše pokožka v zimě trpí. Péče o pleť je velice důležitá a specifická. Pokožka se neustále vystavuje střídání teplot, studenému větru, mrazu ale třeba i přetopeným místnostem, s velmi suchým vzduchem. Následkem zimy můžou vzniknout vrásky a popraskané žilky.
žena pečující o pleť
Dehydratace
Dehydratace pokožky je velký problém v zimě. Nutné je používání hydratačního krému, který bude vaši pokožku vyživovat. Zároveň si ale nemažte hydratačním krémem, pokud jdete do mrazu. Před pobytem ve velké zimě si obličej namažte něčím mastnějším, nejlépe krémem určeným přímo do chladu. Určitě používejte hydratační krém pod makeup, aby vaše pleť nebyla vysušená ještě o to více.
Výživa pleti
Je důležité vaší pleti dodat dostatečnou výživu. Výživné krémy jsou vhodné především kvůli obsahu vitamínů A a E nebo ovocných kyselin. Sezamový olej nebo bambucké máslo, výtažek ze slunečnicových semínek či avokádo jsou skvělé složky výživového krému na pleť.
ženy v zimě na sněhu
Péče navíc
Vaše pleť si zaslouží péči navíc. Dopřejte si kvalitní výživnou nebo hydratační pleťovou masku aspoň jednou týdně. Používejte pravidelně i pealing, který vás zbaví mrtvých buněk. Pokud se chystáte na sluníčko, třeba na lyže, pak si nezapomeňte vzít kvalitní opalovací krém. Zimní slunce totiž může vaší pleti opravdu uškodit, je ostré a vaše kůže v tuto chvíli na slunce není zvyklá.
Péče o celé tělo
Péče o tělo je opravdu důležitá, nejen obličej totiž trpí tím, že je vystaven mrazu. Mráz vysušuje pokožku celého těla, je tedy třeba dát tělu dostatečnou výživu. Dopřejte si třeba koupel s výživovými oleji, které vaší pleti dodají dostatek hydratace. Pravidelně si mažte celé tělo, aby se nevysušovalo. Pokud máte sklony k vysušování pokožky, která vám poté praská, pak zvolte opravdu kvalitní mazadlo, které pokožku pořádně promastí.

Back To Top