Web

Jak poznat důvěryhodnou internetovou stránku

Všem je nám jasné, že při surfování po internetu bychom měli dodržovat určitá bezpečnostní pravidla. Vyhneme se tak rizikům nejen pro náš počítač, ale i pro naši peněženku a v některých případech i zdraví. A mezi ty nejdůležitější rady patří ta, že bychom měli nakupovat přes internet pouze od prověřených a spolehlivých prodejců.

 

To zní logicky, problém ovšem může být v tom, že často není tak snadné poznat, kterému z mnoha obchodů, které na síti existují, můžeme důvěřovat. Jistě, všechny nám budou slibovat spolehlivé doručení, případně možnost vrácení peněz. Ne vždy jsou však tato tvrzení pravdivá.

 

Naštěstí existuje několik vodítek, kterými se můžeme řídit a která nám pomohou poznat, který z nich je spolehlivý. A to nám může zachránit peníze.

 

typy internetových obchodů

 

Tím hlavním, čím se můžeme řídit, je jsou recenze bývalých či stávajících zákazníků. Zde bychom však neměli číst ty, které má obchod uvedeny na svých stránkách, nýbrž ty, které jsou na nezávislých hodnotících serverech.

 

I zde je však potřeba zachovávat jistou opatrnost, neboť mnohé e-shopy, zvláště ty méně spolehlivé, si platí lidi, aby jim tam psali pochvalná hodnocení a tím zvyšovali jejich prestiž. A naopak, mohou také psát negativní hodnocení na konkurenci.

 

platba za zboží přes internet

 

Dalším vodítkem je to, jak dlouho je daný obchod již v provozu. Pokud se jedná o velkou zavedenou firmu, pak je zde riziko malé. Avšak v případě, že jde o nový e-shop, měli bychom k němu přistupovat s rezervou a v žádném případně neplatit jinak než na dobírku.

 

Zde se také hodí připomenout, že bychom měli být opatrní také s tím, jaké údaje tam vyplňujeme. Zvláště pokud se jedná o ty k našemu bankovnímu účtu či kartě. Ty jsou totiž velmi snadno zneužitelné, a založení falešného e-shopu je dobrou cestou, jak je získat.

 

Navigování vodami internetu rozhodně není jednoduché, zvláště pro starší generaci. I proto si zaslouží veškerou pomoc, kterou jim můžeme poskytnout. Tak budeme mít jistotu, že nepřijdou o své peníze, či dokonce něco horšího.

Back To Top