Web

5G internet: Jak ovlivní web designery?

5G je v současnosti velké téma. Do roku 2025 by mělo 5G mít 1,4 miliardy uživatelů. Největší výhoda 5G je značně rychlejší přenos dat.

Co 5G internetové připojení znamená?

Toto nové připojení bude dle odhadu expertů desetkrát až možná stokrát rychlejší než současné 4G. To znamená, že například načtete webové stránky ve zlomku vteřiny.
Největší výhodou je, že 5G sníží prodlevu mezi přenosem informací. Velice sníží čas, který je potřeba po odeslání dat k jeho příjmu.obrazovka mobilu.jpg

Jak se změní webové stránky?

V čem 5G ovlivní vývoj webových stránek je především zkrácení doby přenosu dat. To znamená, že webové stránky budou moci mít mnohem více obsahu, jelikož jejich vývojáři se nebudou muset tolik zabývat tím, aby stránka hladce běžela.
Nepůjde však jen o stránky s hodně obrázky, s těmi se setkáváme už dnes. Půjde především o vkládání videí ve kvalitě 4K na jakoukoliv webovou stránku.
Dále 5G přinese větší propojení webových stránek s našimi telefony. Vývojáři se tedy budou muset zamýšlet nad co nejvyšší kvalitou stránek pro telefony nebo smart glasses.práce na pocitaci.jpg
5G také umožní naplno využívat na stránkách virtuální realitu. Zákazníci si budou moci do pokojů umisťovat nábytek, budou moci vstoupit přímo do e-shopu nebo si vyzkoušet tapety přímo na stěnách jejich bytu.
Na co si budou muset web designeři dát pozor je fakt, že ne všichni uživatelé budou hned mít přístup k 5G internetu. To by pro návštěvníky jejich stránek, kteří by měli pomalejší internet znamenalo, že se jim jejich web vůbec nenačte, respektive načte se jim ve zpomalené podobě a některé části vůbec. To by pro e-shopy znamenalo ztrátu potencionálních zákazníků.
V příštích pár letech bude tedy mezi uživateli mnoho lidí, kteří budou mít 5G ale zatím stále více zůstane na připojení 4G. Musíme se tedy připravit na dobu kdy budeme žít mezi 4G a 5G hybridním internetem.

Back To Top