Nezařazené

Udělejte si i vy doma posilovnu

Fyzická aktivita je pro naše zdraví skutečně nepostradatelná. Často se přirozeně hýbat nestačí, a tak je nutné zahájit trénink formou cvičení. Jestli i vy nemůžete najít ve vašem životě kousek času pro to, abyste vyrazili do posilovny, udělejte to jinak. Většina posiloven je zpravidla často přeplněná, a tak vám neposkytuje tolik komfortu a možností, které byste potřebovali. Začněte cvičit doma, a to se vším všudy – udělejte si domácí posilovnu.
cvičení s činkami

Vybavení potřebné ke cvičení

Proto, abyste doma nic nepostrádali, ale neměli i nic navíc je nutné, abyste si pořídili přístroje a pomůcky, které budete ke cvičení potřebovat a skutečně je i využijete. Ze začátku si budete muset udělat doma prostor – nejlépe vyhradit jeden pokoj pro vaše domácí cvičení. Nezapomínejte na fakt, že místnost musí byt dostatečně osvětlená a větratelná – takže žádný sklep!

Co vše si můžete pořídit do základní výbavy?


1.     Cvičební podložka


2.     Činky


3.     Hrazdu


4.     Gymnastické míče


5.     Stroje jako v posilovně – běžící pás, rotoped apod.

V mnohém záleží i na vašich možnostech a případné investice do vaší posilovny. Ze začátku ji můžete vybavit základním (ne tak finančně náročným) vybavením a postupně přidávat i přístroje, které budou vyžadovat váš intenzivní pohyb.
jóga fitness

Nechte si dostatek volného místa – nezaskládejte celý prostor!

Ve vaší posilovně můžete cvičit různými způsoby. Nemusíte však jen zvedat činky a úmorně se trápit nějakým zátěžovým cvičením. Nechte si dostatek volného prostoru pro to, abyste mohli provádět velké množství cviků i bez cvičebních pomůcek.


       sedy lehy


       výpady


       dřepy


       „angličáky“


       kliky

Na takové cviky potřebuje mít místo a neomezený pohyb. Pro kardio cvičení, různé skákání nebo třeba aerobic je nevyhnutelné mít prostor, proto myslete na to, že se potřebujete v posilovně i přijatelně pohybovat.

V čem je domácí posilovna báječná?

Mít posilovnu v prostředí domova nese sebou samé výhody. Nemusíte hledat čas a způsob dopravy na místo, které disponuje možností zacvičit si. Ušetříte spoustu peněz, i když zpočátku do „takové parády“ investujete nějaké peníze.

A v neposlední řade vás to přinutí cvičit, protože každodenní pohled na vaši posilovnu vám už nedá žádné výmluvy k tomu, abyste se tomu vyhnuli.


Back To Top