Hobby

Přírodní dekorace

V současné době se stále více objevují témata jako je zerowaste, život bez odpadu, bez chemikálií a návrat ke kořenům a k přírodním materiálům. Tento trend se objevuje nejen v oblasti potravin, ale rozšiřuje se i do oblastí drogérie a kosmetiky, módy a textilií nebo i k dekoracím obecně.
I letošní vánoční svátky mají být v duchu přírodních dekorací. Je tedy dobré ještě teď, než napadne sníh, vyrazit na procházku do přírody a načerpat inspiraci a nasbírat potřebné suroviny ke tvoření. Nejvíce plodů vhodných k výrobě nejrůznějších dekoracích naleznete v lese.
přírodní dekorace
Ať už se jedná o šišky, halouzky, kaštany, žaludy, různé oříšky, kúru stromů nebo třeba šípky či jeřabiny. Všechny takto nasbírané plody by se před použitím měly řádně vysušit. Dejte si však pozor při sběru větviček, ty popadané na zemi, lze v menším množství pobrat. Avšak určitě se vyvarujte trhání chvojí, to je ve většině lesích zakázáno.
Pro domácí tvoření je dobré mít k dispozici tavnou pistoli s náhradními náplněmi a pevnou nit. Pokud vše výše zmíněné máte, můžete začít vyrábět například vánoční věnce či jiné dekorace na dveře, adventní věnce na stůl a různé ozdoby na vánoční stromeček či na umístění jinde po bytě.
Pokud se pustíte do výroby adventního věnce, je dobré mít formu, se kterou budete pracovat. Můžete použít například vrbové proutky, které spojíte do kruhu. Prodávají se polystyrénové či slaměné šablony, které jsou běžně k dostání v obchodech.
adventní věnec
Pokud například bydlíte na venkově a máte po ruce starou hadici na zalévání, spojte ji hřebíčky do tvaru kruhu, na čtyřech místech ji propíchněte delšími hřebíky na svíce a šablona je hotová. K obalení použijte chvojí z jedle nebo smrku. Přikládejte jednotlivé větvičky přes sebe postupně po celém obvodu a omotávejte je kolem věnce pevnou nití. K finálnímu dozdobení použijte nasbírané plody. K přizdobení jsou vhodné i různé stužky, dřevěné dekorace, menší skleněné baňky nebo cokoli co se vám líbí. A nakonec zapíchněte svíčky.

Back To Top