Výrobky

Aby mohli mlsat i ti nejmenší

Mezi čtvrtým a šestým měsícem života dítěte se začínají zařazovat první příkrmy. Zpočátku se jedná o jednoduchá jídla typu maso s rýží, bílý jogurt, či polévka. Po pár měsících, kdy už dítě umí hezky jíst, a začíná být vybíravé, můžeme zařadit různé další dobroty. Jaké ale volit, aby byly chutné, a zároveň zdravé?

batole se krmí

Pyré

Pyré je možné vyrobit ze spousty druhů zeleniny i ovoce, a můžeme jím nahradit svačinu v podobě přesnídávky. Mezi dětmi je pak oblíbené jablečné pyré, které je pro ně formou zdravého mlsání. A co víc, kromě těch nejmenších, si na něm pochutnají i starší. Můžete si jej vyrobit doma, nebo ho koupit v obchodě, či objednat z internetu. Dávejte ale pozor, aby bylo pouze v biokvalitě.

Nápoje

Jakmile začneme dítě pomalu odvykat od prsu, či mu chceme poskytnout i jiný nápoj, než jen umělé mléko, zařazujeme do jeho jídelníčku i nápoje. Zde jsou nejčastější volbou rodičů různé dětské čaje, které můžete zakoupit instantní, či ve formě čajových sáčků. Nejlepší jsou pak sypané čaje, či čaje uvařené přímo z ovoce, hezky doma. Osladit je pak můžeme medem, nejlépe tím od včelaře.

kojenec a ovoce

Křupky

Děti křupky zkrátka milují, a jsou také úžasným způsobem, jak na chvíli zabavit dítko v kočárku. V každém obchodě snadno zakoupíte klasické kukuřičné křupky, s lepkem nebo bez. Pokud však hledáte zdravější variantu, nabízí se například křupky hrachové.

Pudink

Pudink je dobrota, na které si s oblibou smlsnou všichni. Většinou se však nedoporučuje dávat dětem mladším jednoho roku produkty z kravského mléka, a velikým obsahem cukru. Pudink však snadno uvaříte i z umělého mléka pro kojence, a namísto cukru můžete opět použít med jako sladidlo. Když pak do pudinku přidáte pár piškotů, dobrota je na světě.

Mléčné koktejly

Mléčné koktejly si rádi dopřáváme všichni, a vy si doma snadno vyrobíte variantu vhodnou i pro vaše děti. Koktejl umixujete z umělého kojeneckého mléka, ovoce, a můžete přidat domácí smetanovou zmrzlinu.

Back To Top