Služby

Cyklistika na Českobudějovicku a Českokrumlovsku

Zajistíte-li si ubytování v penzionu v centru Českých Budějovic Penzion u Rudolfa, budete mít báječnou příležitost prožít fantastickou dovolenou na kolech. Výhodou jihočeské metropole je totiž zejména jeho poloha vůči zajímavostem v okolí. To je velmi dobrá zpráva i pro cykloturisty, kteří mají na kolech jednu nebo dvě cyklobrašny se svačinou, pitnou vodou a s náhradním oblečením, a mohou odtud podnikat jednodenní vyjížďky, aniž by museli jízdní kola nejprve někam přepravit autem nebo vlakem.

Rožmberk nad Vltavou

Třeboňsko a horní Lužnice – pro začátek, nežli se pořádně „rozcvičíte“ byste mohli podniknout trasu do Třeboně. Krajina Českobudějovické a Třeboňské pánve je plochá, jen mírně zvlněná, a nebude to pro vás vůbec obtížné. V Třeboni doporučujeme prohlídku historické městské zástavby, zámku, rybníka Svět a lázeňského komplexu Aurora či Bertiných lázní. Zbude-li vám čas, anebo na druhý den, byste mohli zavítat k největšímu našemu rybníku Rožmberk se staletými duby na jeho mohutné hrázi. A toužíte-li po koupeli v přírodních zatopených pískovnách, jedna se nachází v Suchdolu nad Lužnicí a druhá nedaleko obce Vlkov u Veselí nad Lužnicí.

centrum Českých Budějovic

Českokrumlovsko – cyklisticky náročnější terén na vás čeká proti proudu Vltavy v pohoří Blanského lesa. Tam se rovněž můžete vydat přímo od penzionu po cyklotrase podél Vltavy směrem na Křemži, Holubov, Třísov, Zlatou Korunu a Český Krumlov. Jste-li zdatní cyklisté, mohli byste vystoupat až na vrchol Kleti, odkud je jeden z nejkrásnějších rozhledů v celé republice.

Cyklisticky atraktivní je také jízda podél Vltavy z Vyššího Brodu do Českého Krumlova. Sem se vyplatí převézt z Českých Budějovic kola vlakem. Jízda podél řeky po silnici č. 160 vede převážně z kopce a je tudíž ideální jako odpočinková, nenáročná projížďka, ovšem s krásnými výhledy do údolí Vltavy v celém úseku jak pod Vyšším Brodem a u jezu Herbertov, tak i u Rožmberku nad Vltavou.

Back To Top