Hobby

Co vlastně znamenají Alfy se čtyřlístkem?

Alfa Romeo Giulia QV – Nebudeme dlouho otálet a rovnou se vrhneme na prvního adepta. Je jím nádherná Giulia. Ve vrcholné verzi ji uvidíme s právě zmíněným čtyřlístkem, který nám říká, že ona Alfa patří do sekce Quadrifoglio Verde, což v italštině znamená „zelený čtyřlístek“. Tak automobilka začala označovat své nejsilnější verze. V Giulii to znamená agregát s obsahem 2,9 litru doplněným o dvě turbodmychadla. Díky těmto proporcím motor (vyrobený ve spolupráci s Ferrari) čítá celých 510 koňských sil, což stačí na zrychlení z 0 na 100 za 3,9 vteřiny a maximální rychlost oslnivých 307 km/h. Dokonce máte možnost výběru mezi manuálem a automatem. Ke Quadrifoliu Vám také nadělí krásná devatenácti palcová kola, čímž toto vozidlo vypadá naprosto úchvatně. A cena? V základní výbavě startuje někde na necelých 2,2 milionech korun. Ideální konkurent pro všechny ty „em trojkové bavoráky“, nemyslíte?
 alfa romeo giulia
Alfa Romeo Stelvio QV – Druhým hřebcem, kterého tu máme, je Stelvio. Je prvním svého rodu u Alfy. Nikdy předtím jste SUV od Alfy spatřit nemohli. Stelvio QV dostalo prakticky tu samou pohonnou jednotku jako Giulia, takže pod kapotou také čeká stádo 510 koníků, které vytváří 2,9 litrový šestiválec s twin turbem. Zrychlení má dokonce o 0,1s lepší než jeho sedanový bratříček, maximální rychlost má ovšem „pouze“ 283 km/h. Cenovka tohoto stroje je lehce vyšší, zde se budeme bavit o cenách atakující 2,5 milionu korun.
 alfa romeo
Alfa Romeo Giulietta QV – Třetí a zároveň nejmenší kočár spadá do kategorie takzvaných „hot hatchů“, čili rychlých hatchbacků. Jedná se o jakýsi pokus konkurovat Golfu GTI a jemu podobným strojům. Giulietta ukrývá pod kapotou čtyřválec 1,75l s turbem, který má výkon 173kW, to nám čítá celých 240 koníků. Na takového drobka je to náplň celkem dostačující. Díky ní to zvládne na stovku za 6,8 sekundy a maximální rychlost je slušných 242 km/h. Cenovka nové se pohybuje někde okolo hranice třičtvrtě milionu, to je oproti předešlým dvoum sourozencům „pakatel“.
 
Všichni „hřebečci“ Vám byli představeni, kterého byste brali vy?

Back To Top