Nezařazené

Domovní zvonek bez nutnosti stavebních úprav

Dříve pro tyto účely sloužilo klepadlo na dveřích, dnes je běžné mít zvonek. Nemusí však jen jít o klasický u kterého se nevyhneme zásahu do zdi. Cenově je na tom elektrický zvonek dobře, protože se pohybuje v rozmezí 150-1100 Kč samozřejmě závistí na druhu a provedení. Pokud přemýšlíme na umístění venku pak je nezbytností voděodolnost. Další kritériem na které musíme hledět je dosah, ten bývá často kolem 100 metrů. Ovšem jiný dosah mají zvonky v zástavbě a jiný ve volném prostoru i to je důležité ohlídat a mělo by to být uvedeno v popisu výrobku. Vyšší cena může v tomto případě velmi napovědět o kvalitě ovšem už do 500 Kč seženeme kvalitní výrobky které splní svůj účel.
zvonek v kolečku
Výběr melodie
V závislosti na typu zvonku si můžete vybírat z nabídky několika melodií a vytvořit tak doma kouzelnou atmosféru a nezpůsobit že se při každém zazvonění sebou leknutím trhnete protože se dá nastavit rovněž i hlasitost vyzvánění. Některé jsou také podsvícené.
Jak to funguje
Domovní zvonek obsahuje dvě části přijímač a vysílač. Pro vysvětlení: tlačítko zvonku je vysílač, a přijímač je to co přijímá signál a je to ta část kterou umístíme do elektrické zásuvky. Některé firmy nabízí v jednom balení dva přijímače a jeden vysílač což je praktické pokud má někdo velký dům. A někteří zase nabízejí sady dvou tlačítek(vysílačů) a jednoho přijímače. To zase může ocenit ten kdo má do domu dva vstupy třeba z toho důvodu že má na svém pozemku dílnu kde opravuje auta nebo kadeřnictví.
ikona telefonu
Pro koho se hodí?
Například do domácnosti kde se porouchal zvonek a nechce se kvůli tomu zasahovat do fasády. Ale využít se dá i v panelákových bytech pro starého člověka jako rychlé řešení než se opraví hlavní zvonek.
Elektrický zvonek tak může sloužit jako plnohodnotná někdy lepší alternativa klasického zvonku. Za zmínku stojí fakt že některé výrobky jsou opatřeny místem pro vložení cedulky se jménem.

Back To Top