Nezařazené

Jak nakupovat více eko


Ekologie je kolem nás a čím dál tím více lidí se snaží chovat šetrněji vůči prostředí. A je to správně, protože tím můžeme dát naší planetě ještě šanci. Jak ale začít? Kde začít? Zde najdete pár tipů, jak se naučit myslet a hlavně nakupovat více ekologicky.

            Začít se musí jednoduše, a to ovocem a zeleninou. Pořiďte si nebo ušijte látkové sáčky a do nich poté ovoce dávejte. Pokud nechcete navážit více, například v Kauflandu si můžete ovoce i zeleninu navážit předem, a tudíž máte možnost zvážit pouze samotné zboží. Nevyhazujte však pytlíky, které jste si již přinesli z nákupu domů, znovu je používejte, vezměte je na nákup a vložte do nich jiné ovoce či zeleninu.
natrhané hrušky

            Stejně tak pečivo není nutné tahat v plastových pytlících. Ani v těch, které jsou napůl papírové a napůl plastové, což je sice samo o sobě nelogické, avšak již existují. Berte je do již použitých pytlíků, nebo je taktéž můžete vložit do plátěného. Navíc je údajně dokázané, že pečivo vydrží déle v bavlněné utěrce než v plastovém sáčku. Sami se o tom můžete přesvědčit.

            Snažte se nenakupovat to, co nepotřebujete a co bude doma jen plesnivět. Nekupujte moc věcí a spíše si doma sestavte seznam a podle něj se řiďte. Rozhodně nechoďte nakupovat hladoví, jelikož vás akorát budou myšlenky nutit nakupovat zbytečnosti, které ve výsledku nepotřebujete.

            Opravdu ekologické je nakupovat ze zaručených zdrojů a tedy přímo z farem apod. Kupříkladu maso, které když koupíte, budete si jistí, že podmínky pro život zvířete nebyly takové, jako v případě supermarketů. A vejce jsou také mnohem kvalitnější.
obří rajčata

            Nakupovat víc eko občas znamená nenakupovat vůbec. Vždyť si můžete sami mnoho věcí vypěstovat. Na zahradě, u domu, nebo i v bytě. A chuťově vás vyjdou mnohem lépe, kvalita se s těmi chemicky ošetřenými nedá srovnávat.

            Pro základy ekologických nákupu vám stačí vědět tyhle informace, později již můžete sami snažit se uvažovat ekologicky.


Back To Top