Nezařazené

Zbavme se přebytečných kil

Někomu je dáno do vínku, že na váze nepřibere, ať sní sebevětší množství potravin. Ti méně šťastní, přiberou při pohledu na rohlík. Mnoho lidí si klade předsevzetí, že zhubne. V létě do plavek, na jaře při očistě těla nebo po vánocích, kdy nejčastěji hřešíme.

osobní váha s jablkem a metrem

Jak to, ale udělat? Zhubnout se dá určitě, cesta je, ale někdy dlouhá a trnitá. Zkrátka přiznejme si, že úplně jednoduché to není. Nezaměřujte se pouze na kila, která hubnutím ztratíte. Nezapomeňte, že kromě estetického přínosu, hubnete hlavně pro své zdraví. Je pravda, že hlavně ženám se při úspěšném zhubnutí zlepší sebevědomí. Nakonec, kdo by nechtěl vypadat hezky. Důležitější než kilogramy jsou vaše míry v pase. Ukazují, jak moc vám hrozí riziko kardiovaskulárních chorob. U žen je alarmující číslo nad osmdesát centimetrů v pase, u mužů nad devadesát čtyři.

Pokud jste se tedy opravdu rozhodli, že se do hubnutí pustíte, neupínejte se jen na jeden druh diety. To, že vaší sousedce pomohla dieta taková a taková neznamená, že stejně bude působit i na vás. Každé tělo funguje jinak a podle toho je nutné nastavit vyhovující dietní režim. Obrňte se trpělivostí a rozhodně se nesnažte zhubnout hladovkou. Tělu spíš uškodíte a efekt bude pouze krátkodobý. Shozená kila naberete zase rychle zpět. Raději hubněte pomalu a setrvale.
ananas granátové jablko banán mandarinka

Pokud se vám už zhubnout podařilo a vysněnou váhu si chcete udržet, budete muset celkově změnit životní styl. Ruku v ruce s dietou jde dostatek pohybu, na který často zapomínáme. Problém může nastat v nutnosti každodenní přípravy čerstvých jídel. Musíme počítat s tím, že příprava nám zabere o něco více času. Nákup hotovky je samozřejmě rychlejší. Fyzické aktivity nám také nějaký čas zaberou.

Jestli, ale vytrváte, věřte, že kýžený výsledek se dříve nebo později dostaví a možná se začnete cítit celkově lépe a zdravěji. 


Back To Top