Služby

Jaká rizika skrývají hry online zdarma


Dnes žijeme nejen v reálném světě, ale i na internetu. To platí zvláště o mladých lidech, kteří jej využívají k nejrůznějším věcem. Svěřují se svým přátelům na sociálních sítích, sledují filmy či seriály, nakupují, hrají hry.

A právě touto poslední kategorií se budeme zabývat. Není to totiž tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Ano, najdeme zde mnoho her všech možných žánrů, od arkád přes adventury po nejrůznější simulátory. Mnohé hry online jsou navíc i zdarma. To zní přece skvěle, ne? Nebo je zde nějaký háček?

burza4

Popravdě, háček zde je. Je totiž nutné si hned na začátku uvědomit, že danou hru musel někdo nejdříve vymyslet a následně naprogramovat. A za svou práci chce rozhodně ocenění, zvláště pokud je to jeho hlavní pracovní náplní.

I z tohoto důvodu bývají hry, které jsou skutečně zadarmo a lze je hrát v prohlížeči, poměrně nízké kvality. Jsou totiž vytvořeny lidmi, kteří jejich výrobou neztráceli příliš času a pro které je tvorba her pouze koníčkem. Mohou si tudíž dovolit je umístit volně na internet.

televize2

Jistě, najdeme i skutečně propracované hry, za které se nemusí platit. Avšak to je pravdou pouze na povrchu. Jakmile začnete hrát, po nějaké době zjistíte, že abyste mohli využít skutečně všech možností, které daná hra nabízí, musíte zaplatit buď jednorázový poplatek, nebo platit měsíčně za prémiový účet. Případně zde najdeme takové, kde je k získání těch nejlepších předmětů a bonusů nutné zaplatit skutečnými penězi.

Jistě, mikrotransakce nás mohou rozčilovat, avšak je zapotřebí si uvědomit jednu věc. Tyto hry obvykle běží na nějakých serverech. Navíc jsou pravidelně aktualizovány a jsou tam přidávány nové věci. To vše stojí peníze. A tvůrci je chtějí získat právě tímto způsobem.

Jak je tedy vidět, celá věc s hrami zdarma není až tak jednoduchá, jak se zdá. Za kvalitní herní zážitek si zkrátka musíme zaplatit. Přeci jen, zadarmo nám skutečně nikdo nic nedá.

Back To Top