Služby

Populární a opěvovaná keto dieta – Opravdu s ní půjdou kila dolů tak snadno nebo je v tom háček?

Snaha zhubnout nás obvykle přivede na myšlenku vyzkoušet nějakou tu dietu. Když se to podařilo jiným, může i nám. Slyšeli jste už o keto dietě? Vyzkoušíte ji?

Populární a opěvovaná keto dieta – Opravdu s ní půjdou kila dolů tak snadno nebo je v tom háček?

Každého by asi zajímalo, jak to s tou populární keto dietou vlastně je a jestli je opravdu tak skvělá a účinná, jak se o ní s oblibou v médiích tvrdí? Kdo nezkusil, neuvěří, ona opravdu fungovat může, ale bude vás to stát dost, celkovou změnu jídelníčku a ne zrovna málo úsilí. Jaký je princip této diety a může pomoci zhubnout právě vám? Dieta to totiž není vhodná úplně pro každého. A všechno má klady i zápory, navíc dieta nikdy není snadná a procházku růžovým sadem nelze očekávat ani v tomto případě.

vážení hmotnosti

Hojně propagovaná dieta

Keto dieta se dostala do povědomí i lidem, kteří si v dietách příliš nelibují nebo je nepotřebují. Jde totiž o poměrně hodně propagovanou dietu a vyzkoušela ji i řada celebrit, možná i proto nás tolik láká. Chcete o ní zjistit víc a třeba ji i vyzkoušet? Pak vězte, že to není jen tak a možná se po dobu diety nebude usmívat, jako ty celebrity, které ji propagují. Keto dieta je v podstatě formou proteinové diety, cílem je maximální omezení příjmu sacharidů, jde o to docílit procesu v těle, kdy játra začnou využívat uložený tuk v těle k vlastní produkci ketonů. Aby bylo jasno, ketony potřebujeme, díky tomu totiž má tělo dostatek energie. Často se můžete dozvědět, že cílem keto diety je navození stavu zvaného ketóza.

To je trošku obecně, ale jak to v praxi vlastně vypadá? Aby bylo možné dosáhnout požadovaného stavu a tedy i účinku, tělo by nemělo přijímat sacharidy, to je ale mnohdy nadlidský úkol, vždyť ty se nacházejí v podstatě všude, v hodně potravinách, které běžně konzumuje každý.

úbytek hmotnosti

Dodržování pravidel

Zatímco u jiných diet si člověk může občas zahřešit a nemusí dodržovat striktně veškerá pravidla, keto dietu neobejdete a pravidla musíte dodržovat velmi přísně, jinak to nebude mít efekt. I proto se můžete setkat se speciálními balíčky jídel, která jsou předem připravená, stačí si jen brát jednotlivé balíčky a jíst je. Pokud by vám měla keto dieta pomoci, může se to vyplatit. Jde to ale i bez balíčků, jídlo si samozřejmě můžete připravit doma, ale to se zase neobejdete bez seznamu toho, co jíst můžete a co ne. A že by to byl dlouhý seznam!

Ať už dietu vyzkoušíte nebo ne, o své tělo se nezapomeňte starat a snažte se vždy jíst vyváženě. Nakonec třeba ani dietu nebudete potřebovat.

Back To Top