Služby

Cestou necestou: v hlavní roli očkovací centra

Ani ta nejlepší dovolená nestojí za to, abychom riskovali své zdraví. Ne nadarmo se říká, že nejlepší ochranou je prevence. Možností, jak se před zdravotními problémy v cizině ochránit je několik. Před každou cestu je vhodné informovat se o aktuálním stavu v dané zemi a doporučeních očkovacích center.
zdravotní sestra se stříkačkou

Pro radu jen za odborníky

Nejste-li si jistí, jak před odjezdem postupovat, využijte služeb center zabývajících se cestovní medicínou. Návštěva v ordinaci bude kromě očkování zahrnovat i posouzení vaší zdravotní způsobilosti a vysvětlení všech zdravotních rizik. Lékař vám také na základě dané destinace doporučí vhodné insekticidy, repelentní přípravky, moskytiéry a cestovní lékárničku. Centra nabízí i možnost vyšetření po návratu z dovolené, kdy se zaměřují na možnost nákazy místními chorobami.

Co nás nejčastěji ohrožuje?

Očkovací centra v souvislosti s cestováním nejčastěji očkují proti hepatitidám (typ A a B), břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě (ACYW, B), choleře, japonské encefalitidě B, tetanu, vzteklině, klíšťové encefalitidě a pásovému oparu. Lékaře navštivte nejpozději v době 3 měsíců před odjezdem na dovolenou. O nutnosti očkování je dobré informovat se co nejdříve, jelikož některá očkování musí být provedena ve více dávkách a v určitém časovém intervalu. Lékař vám také sdělí, zda je nutné přeočkování v následujících letech.

Nezapomeňme na cestovní pojištění!

Nedílnou součástí přípravy na dovolenou by mělo být i pojištění. Informujte se o nabízených typech pojištění a vyberte to pravé pro vaši dovolenou. Veškeré nejasnosti si nechte vysvětlit, aby nedošlo k zbytečným nedorozuměním. Pro všechny případy mějte během pobytu u sebe kartičku pojištěnce.
očkování do ruky

Arrivederci!

Jak se říká – opatrnosti není nazbyt. Po vyřízení povinností před odjezdem už nezbývá nic jiného, než se těšit na nové dobrodružství! Arrivederci!

 

Back To Top