Výrobky

Dělení materiálu

V běžném životě často potřebujeme něco zkrátit, rozdělit nebo alespoň rozpůlit.

V domácnosti v kuchyni si vystačíme s noži. Rozdělit narozeninový dort na kousky pro všechny zúčastněné je příjemným úkolem pro oslavence. V domácnosti možná tak ještě využijete sekáček na porcování masa, či sekání kostí.

nůž

Máme-li zahradu, tak využijete pilku na dřevo na ořezávání stromů. V garáži nebo dílně už mnohý kutil potřebuje trochu speciálnější nářadí jako je třeba pilka na železo, nebo nejrůznější pilky na dřevo, jako ocasky nebo čepovky. Čím speciálnější práce, tím náročnější nástroje. Jste-li nadšenec do práce se dřevem, určitě máte v dílně slušnou sbírku nejrůznějších dřevoobráběcích nástrojů.

A co teprve, máte-li výrobní strojní dílnu, kde je dělení materiálu na denní pořádku.

pilový kotouč

Tak to se musíte vybavit kvalitními nástroji, a koupit např. pilový kotouč na kov https://www.i-nastroje.cz/Pilove-kotouce-c22_298_2.htm.

Většina polotovarů, ať už trubek, nebo ocelových profilů se dodává v šesti metrových délkách. Ale málokdy potřebujeme tuto délku, a tak musí dojít na dělení materiálu. A nejrychlejším a nejproduktivnějším, je řezání na kotoučových pilách.

Dělení, jako matematickou operaci, nás naučí už na základní škole. Ale je to jen teorie a hra s čísly. Potřebujete-li něco rozdělit nebo zkrátit, nebude vám stačit tužka a papír, ale musíte si pořídit kvalitní ruční nebo strojní nástroj.

Zásobte si dílnu kvalitními nástroji, zvýšíte tím produktivitu a usnadníte práci svým zaměstnancům.

Dělení materiálu bývá první operací, kterou projde polotovar na dlouhé cestě ke konečnému výrobku. Jedná se buď o řezání nebo pálení.

Potřebujete vybavit dílnu kvalitními nástroji? Nevybírejte ty nejlevnější, ale pečlivě zvolte skutečně kvalitní nástroje, které vám vydrží dlouho a investice do nich se vám stoprocentně vrátí.

Back To Top