Výrobky

Jak vybrat křeslo pro děti?

Ať už se jedná o malé dítko či trochu odroslejšího školáčka, jistě v pokoji ocení, když si bude moct ke hrám či čtení pohodlně sednout. Dětské křesílka jsou k tomuto účelu nejlepší – jsou pohodlné jak při relaxování, tak k nejrůznějším aktivitám. Ano, nedělejme si iluze, sloužit bude převážně ke hrám, takže by jeho výběr neměl být unáhlený. Co je tedy nutné brát v potaz?

children-483146_1280

  1. Vzhled a cena

Právě o tyto parametry se staráme nejdříve, vždyť přece nebudeme kupovat nic, co se nám nelíbí nebo co je mimo naše cenové možnosti. Na výběr je spousta tvarů, barev či motivů – velmi oblíbené je například dětské křesílko Krteček. Tato kategorie nám celkový výběr zúží natolik, že se pak můžeme věnovat těm důležitějším parametrům, jejichž výčet následuje níže.

  1. Materiál

Existuje více možností, mezi nimiž lze vybrat top produkt. Jedním z nich je například polyuretan, který je velmi lehký, takže umožňuje snadnou manipulaci, nemá pevnou konstrukci, takže je velmi bezpečné, a často mívá snadno čistitelný potah. Další možností je nafukovací křeslo, jehož výhodou je velmi nízká hmotnost, možnost vícero designů (a to i ve tvaru zvířátek) a lehká skladovatelnost (stačí vyfouknout). Závěsná křesílka pak bývají převážně z textilií a výpletů. Mezi další oblíbené materiály patří také dřevo, kov či plast. Pro všechny platí, že by měly být zdravotně nezávazné, povrch by měl být snadno čistitelný nebo snímatelný pro čištění v pračce. Ten je navíc výhodný v tom, že je možné okkokukaný vzor jednoduše vyměnit za jiný.

armchair-2526977_1280 (1)

  1. Bezpečnost

Bezpečnost hodně souvisí s konstrukcí. Ta musí být pevná a odolná tak, aby vydrželo i aktivity, k nimž není přímo určeno. Žádné ostré hrany č výstupky, šrouby, otvory apod. Důležitá je také stabilita křesla – nesmí se dát lehce převrátit

  1. Hmotnost

Váha křesla by měla být co nejnižší, aby je bylo dítě schopné samo přesunovat podle potřeby. Sezení na jednom místě přece jen baví málokterou ratolest.

Back To Top