Výrobky

Už jste vyzkoušeli klíčení semínek?

Pokud ne, jistě stojí za to o tom alespoň přemýšlet. Jedná se o ideální aktivitu ve stávající době, kdy je potřeba posílit imunitu těla na maximum. A právě čerstvé klíčky rostlin jsou ideálním zdrojem mnoha vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů, vlákniny, a jiných důležitých látek pro zdraví. A co je důležité, jsou dobře dostupné pro každého. Jejich pěstování vás vyjde na pár korun a jde o opravdu nenáročnou aktivitu, kterou zvládne každý.cukrový meloun, klíčky na talíři
A vše, co je k tomu potřeba, si můžete pohodlně pořídit i nyní – přes internet – vlastně to jediné, co budete nezbytně potřebovat, jsou semena rostlin a voda. O všechno ostatní už se místo vás postará příroda.
Pokud byste si ovšem chtěli celou akci ještě více usnadnit a zpříjemnit, https://www.zena.cz/20-veci-kterymi-si-v-lednu-zprijemnit-zivot/r~b45f10f4ebfd11e7b6830cc47ab5f122/ pak jistě uvítáte praktickou biomisku na klíčení, která je navržena tak, aby se s ní dobře manipulovalo. Díky této biomisce https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ ušetříte za vodu a budete moci pěstovat i několik druhů klíčků najednou. Pokud ovšem máte zájem spíše o menší množství výhonků, pak zvolte speciální sklenici na klíčení, která vám rovněž skvěle poslouží.
Ať už si však vyberete jakkoli, nezbytně budete potřebovat jen jediné – a to jsou kvalitní semena. Volit můžete z desítek druhů rostlin, takže jistě brzy objevíte takové, které vám v podobě výhonků nejvíce zachutnají. Výhonky mohou mít různé velikosti i barvy. Mohou mít sladkou, kyselou, anebo třeba i pikantní chuť. A především jsou vždy křehké a šťavnaté – tedy k nakousnutí!růžové výhonky ředkvičky
Jestliže uvažujete nad tím, jak takovou úrodu využít v kuchyni, pak se nemusíte bát, je to snadné. Klíčky zpestří jak teplou, tak i studenou kuchyni, hodí se tedy prakticky ke všemu, jak do pomazánek, tak do polévek, anebo třeba do salátů. Měli byste mít na paměti pouze to, že pokud se má zachovat jejich výživová hodnota, tak byste je neměli vařit.

Back To Top